Bądź na bieżąco
Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do porad naszych ekspertów.
Spis treści
2. Suplementy diety a leki - najważniejsze różnice
3. Kiedy i u kogo warto stosować suplementy diety?
4. Najważniejsze zasady dotyczące wyboru suplementów diety - na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
Lek czy suplement diety? Jaką decyzję podjąć, stojąc przed ogromnym wyborem produktów dostępnych na wirtualnych i stacjonarnych półkach aptek, drogerii czy sklepów zielarskich lub ze zdrową żywnością? Odpowiedź na tak postawione pytanie zależy od wielu czynników – w tym przede wszystkim od potrzeb, które ma spełniać wybrane przez nas rozwiązanie. Czym konkretnie różnią się suplementy diety od leków? Jakie mają właściwości i jakimi cechami oraz informacjami kierować się przy podjęciu decyzji o zakupie konkretnego preparatu? Poznaj najważniejsze informacje o leczeniu i suplementacji, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę i świadomość konsumencką!
Aby zdecydować się na konkretny preparat, warto od początku wiedzieć, czym różnią się leki od suplementów diety. Co istotne – obie te kategorie produktowe są regulowane przez polskie prawo:
Przytoczone powyżej definicje, jak i idące za nimi regulacje prawne oznaczają w praktyce, że lek może być stosowany do leczenia konkretnych jednostek chorobowych i ich objawów, a także do zapobiegania ich wystąpieniu. Są to cechy, którymi absolutnie nie charakteryzuje się żaden suplement (choć niektórzy producenci, konstruując swój przekaz marketingowy, często formułują swoją komunikację w taki sposób, by konsumentom wydawało się, że ten właśnie preparat stanie się „remedium” na dokuczające im bolączki zdrowotne)! Suplement diety, będący środkiem spożywczym zawierającym konkretne substancje aktywne, może być natomiast uzupełnieniem codziennej diety w te właśnie składniki – których źródeł nie ma w jadłospisie danej osoby.
W Revolife chcemy, by każdy konsument był wyposażony w wiedzę pozwalającą mu samodzielnie podjąć decyzję o wyborze właściwego dla niego suplementu diety – dlatego poniżej prezentujemy powody, dla których warto zastanowić się nad wdrożeniem suplementacji do codziennej rutyny.
Suplementy diety nie są potrzebne każdemu. Czy to zdanie, zamieszczone w Strefie Wiedzy marki produkującej suplementy, jest kontrowersyjne? Zdecydowanie tak. Czy chcemy jednak tworzyć iluzję dotyczącą cudownych właściwości i spektakularnych efektów suplementacji? Zdecydowanie nie – dlatego właśnie szczerze wskazujemy Wam grupy osób, które w szczególności powinny rozważyć kwestię uzupełnienia swojej diety w niedoborowe witaminy i składniki mineralne. Oto najważniejsze z tych grup:
Warto tutaj dodać, że przyjmowanie konkretnych suplementów diety może być jednym elementów wspierających leczenie konwencjonalne niektórych chorób lub ich profilaktykę. Za przykład niech posłuży chociażby morwa biała (polecana osobom zmagającym się z cukrzycą), kwasy omega-3 i 6 (wskazane do stosowania wspierająco w terapii ADHD czy depresji), a także wyciąg z palmy sabałowej – działający ochronnie na prostatę, a dodatkowo wpływający pozytywnie na wyniki leczenia łysienia androgenowego. Ostatnie dwa z wymienionych składników aktywnych znajdziecie w suplementach Revolife: kwasy omega są wiodącą substancją w O!Mega Squad, a palma sabałowa jest obecna w preparacie Skóra Włosy Paznokcie.
Jeśli wiesz już, czym leki różnią się od suplementów diety i kto w szczególności powinien stosować suplementację, warto również sprawdzić, czym kierować się przy wyborze konkretnego preparatu – dla siebie i swoich najbliższych. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupów?
Zapraszamy do lektury pozostałych tekstów w naszej Strefie Wiedzy, a także do szczegółowego i skrupulatnego sprawdzenia naszych produktów – zarówno pod kątem deklaracji, jak i realnego działania na co dzień!
Źródła:
Bądź na bieżąco
Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do porad naszych ekspertów.